לאור המצב הבטחוני נקיים הזמנות במתכונת של איסוף עצמי מהמשק בלבד

הסיפור שלנו

משק איקה הוא משק חקלאי השוכן למרגלותיו הצפוניים של הר הכרמל. המשק שלנו נוסד לפני כמעט 100 שנה, עת סבתא רבא חינקה וסבא רבא אליעזר עלו ארצה בשנת 1925 מפולין. כאן מתחיל הסיפור המשפחתי שלנו המבוסס על אהבת הארץ ומסירות לעבודת האדמה, כשכל דור בתורו מוסיף עוד רובד ועוד נדבך לגידולי המשק.

1927

סבא רבא אליעזר וסבתא רבתא חינקהלה איזנבנד, הגיעו לכפר חסידים מפולין והיו ממקימי הכפר. הם עסקו בעיקר בעיבוד אדמת הרגבים הקשה שמאפיינת את האזור וניסו לשרוד את קשיי בניין היישוב היהודי בארץ ישראלי טרם הקמת המדינה.

1940

כבר בשנים הראשונות גידל סבא בן ציון, בנם של אליעזר וחינקה, מיני גידולים כגון סלק סוכר, תפוחי אדמה, אשכוליות, תפוזים ובצלים ושומים מזנים שונים.

1973

בשנים שלאחר מכן, מיד עם שחרורו מהצבא, ממשיך אליעזר איזנבנד, בנו של בן ציון, את פיתוח המשק ומתמחה בגידול בצל, תירס, עגבניות לתעשייה, ארטישוק וחזרת.

1994

עם שחרורו מהצבא מצטרף יניב , בנו של אלי, אל המשק ומתחיל בפיתוחו, מגדיל אותו ומתמחה בגידולי שורש כמו הארטישוק ירושלמי ושורש החזרת. למשק מצטרפת כותנת הנוי, תוצרת ייחודית בשווקי אירופה, קנדה והמזרח הרחוק.

2008

יניב המוביל את עבודת המשק מוסיף עוד נדבך של עיבוד ראשוני של תוצרת המשק עבור מפעלי מזון ומטבחים מובילים בארץ, בפיקוח משרד הבריאות ועמידה בתקן בינ״ל (HACCP) לבטיחות ואיכות המזון. גידול התוצרת של המשק עומד בתקן בינ״ל לבטיחות הגידול (global gap).

2017

הילה, אשתו של יניב, מבצעת תפנית בקריירה המשפטית שלה ומצטרפת אל יניב בעבודת המשק. הילה מוסיפה לגידולי המשק שום שחור ישראלי. היא מפתחת רובד נוסף במשק בתחום המכירה הישירה של התוצרת הייחודית של המשק, תוך שיתוף פעולה עם חקלאים מכל רחבי הארץ המגדלים תוצרת ייחודית.

2019

הקמנו עבורכם שירות משלוחים על בסיס יומי עד הבית של פירות, ירקות ושאר תוצרת ישראלית טריה ואיכותית. כמו כן אנו מעמידים לשירותכם, עסקים קטנים וגדולים כאחד, קוי חלוקה בכל הארץ.

עקרונות המשק

איכותי
משק איקה מקפיד הקפדה יתרה על תנאי גידול וייצור נאותים, תחת פיקוח משרד הבריאות ותקנים בינ"ל לבטיחות הגידול (GLOBALGAP) ובקרת איכות המזון (HACCP).
טבעי
משק איקה מביא אליכם הביתה תוצרת טבעית וטרייה הישר מהמקום בו היא גדלה.
ישראלי
משק איקה מביא אליכם הביתה תוצרת ישראלית מתוך רצון לקדם את העסקים הישראלים ואת החקלאות הישראלית

בקרו בחנות המשק

נשמח לארח אותכם במשקנו שבכפר חסידים.

כאן תוכלו לרכוש את כל סוגי  הפירות וירקות,

ותוצרת ישראלית טרייה ואיכותית.

 

להגעה רשמו בוויז איקה חקלאות